
Två glada och laddade utställare. Foto: Ifö-utställaren.
Det blev en kul, trevlig och givande mässa i Landskrona. Att den blev lyckad vet vi, men hur lyckad den verkligen blev kommer att visa sig den närmaste tiden. Det blev emellertid en beställning direkt på utställningen samt en massa bra samtal, med förhoppningsvis blivande kunder.
Det blir… några offertskrivningar under morgondagen för SIMAB-duon. Roligt också att träffa kunder man haft en del telefonkontakt med. Det är alltid trevligt med ansikten till rösterna.
Våra ”rena rör” väckte en stor nyfikenhet, både bland besökande bostadsrättsföreningar och övriga utställare. Och jag kan lova att alla besökare lämnade mässan med minst en av våra miljökassar, gjorda av återvunna petflaskor, och med munnen fulla av sotargodis.
Nästa stopp blir i Helsingborg i nästa vecka och därefter väntar Malmö. Möt upp oss där, och framför allt, ta del av vårt mäss-erbjudande.
Kommentera